Valige riik, kuhu soovite, et kaup toimetatakse. Me kohandame saidi vastavalt, et saaksite valida saatmise ja tellimuse eest tasuda.

Kevad on hea maksale, detoksikatsioon kehale

Halenaljakas masendus, täiskõhutunne, pidev väsimus, depressioon soojuse ja päikese puudumise tõttu. Paljud meist kogevad neid tundeid alati talve lõpus, vahetult enne kevade saabumist. Võib-olla on selle kõige taga lihtsalt keha loomulik igatsus uue elurikka hooaja järele. Võib-olla me lihtsalt tahame, nagu taimedki, jälle õitseda. Või ehk ütleb meie organism meile kompromissitult, et on aeg sisemiseks puhastuseks. Noh, millal oleks selleks parem võimalus kui just praegu? Traditsioonilise hiina meditsiini kohaselt on ju just praegu parim aeg aastas maksa, meie väikese, kuid võimsa keemiatehase, detoksikatsiooniks.

Maksa kui detoksikatsiooniorgan

Maks on meie keha peamine detoksikatsiooniorgan. Iga päev võitleb see sadade keskkonnast pärit mürgiste ainetega, aga ka pattude vastu, mida me ise oma kehale teeme. Selleks, et meie keha hästi toimiks, peaksime talle vähemalt kord aastas korralikult appi andma. Ehk paneme talle väikese stoppmärgi, võib-olla isegi tagasikäigu, ja alustame kontrollitud detoksikatsiooni.

"Juba noorest east alates õpetati meid hoolitsema oma välise puhtuse eest. Peseme regulaarselt käsi, juukseid ja keha mustusest, millega päeva jooksul kokku puutume. See on meile enesestmõistetav ja me teeme seda iga päev. Kuid meid ei ole õpetatud hoidma oma sisemist keskkonda puhtana. Arvestades aga seda, kuidas me sööme ja elame üldiselt, on see teema enam kui asjakohane ja vajalik," ütleb Lukáš Bulín, funktsionaalse meditsiini ja toitumise ekspert.

Detoksikatsiooni peamised põhimõtted

Keha detoksikatsiooni võtmeteguriks on looduslik toitumine, mis on rikas puu- ja köögiviljade, pähklite, seemnete ja kaunviljade poolest. Detoksikatsiooni jaoks on oluline ka suurenenud kiudainete tarbimine, mis puhastab soolestiku sisu. Rafineeritud suhkrud, valge leib, külmutatud leib, punane liha, alkohol, mitmesugused magusad, soolased ja praetud suupisted on ebasobivad.

Suhkruliste limonaadide ja mahlade asemel valige tavaline vesi või taimeteed.
Detoksikatsiooni juurde kuuluvad aga ka rohke aktiivne liikumine värskes õhus, piisav ja kvaliteetne uni ning stressi maandamine.
Loomulikult on alkoholi ja nikotiini puudumine kohustuslik.
Keha puhastamisel tuleks lisaks suhkrutele jätta välja või vähemalt vähendada valgest jahust valmistatud toiduainete (saiad, makaronid) tarbimist ja asendada need täistera- või speltajahust valmistatud toodetega.

Ka vedeliku tarbimist tuleks kohandada vastavalt aastaajale ja temperatuurile. Kui sajab vihma või on märg ja külm, piisab sellest, kui joote palju vähem kui sooja ilmaga. Igaüks peaks õppima mõtlema, kui palju vedelikku ta peaks konkreetsel päeval tarbima, sõltuvalt ilmastikuoludest ja tarbitavast toidust (rohkem vedelikku vs. paksem toit).

Ligikaudse suunisena soovitatakse, et täiskasvanud mees peaks jooma vähemalt 3 liitrit vett päevas, samas kui keskmine naine vajab vaid 2,5 liitrit. Need arvud varieeruvad siiski sageli. See sõltub väga palju teie kehakaalust ja eluviisist, samuti teie higistamise tasemest. On arusaadav, et mida rohkem te liigute, seda rohkem vett peate jooma. Eelkõige peaksite siiski alati lähtuma oma vajadustest ja keha reaktsioonidest.

Maksa ja selle detoksikatsioonivõime

Traditsioonilise hiina meditsiini kohaselt on maks meie organismi omamoodi "ülemjuhataja", millest lähtuvad kavatsused. Nad täidavad organismis palju olulisi funktsioone, mis on seotud vere, Qi ja kehavedelike. Traditsioonilise hiina meditsiini kohaselt talletab maks verd ja kontrollib keha sisemist voolamist.

Nende ülesanne on tagada energia, vere, toitainete ja kehavedelike liikumine organismis.

Nad on määratud elemendile Puit ja nende süsteemi kehas kuuluvad sapipõis, kõõlused ja sidemed, küüned ja silmad.

Kardinaalsuunaks on ida ja peamiseks aastaajaks on kevad.

Maksa detoksikatsioonifunktsioon on üsna asendamatu. See lagundab kõik võõrad ained, mis mingil viisil kehasse satuvad, st narkootikumid, alkohol, narkootikumid, mürgid, samuti organismis tekkinud ained. Ainult maksarakud on varustatud võõraste ühendite lagundamiseks ja muundamiseks. Nende peamine ülesanne on muuta ained vähem toksilisteks ja vees lahustuvateks aineteks, hõlbustades seega nende väljutamist sapi, väljaheite ja eriti uriini kaudu.

Maksa nõuetekohase toimimise tähtsus ei vaja seega arutelu. Ja just nende puhastamine on iga korraliku detoksifitseerimise aluseks. Köögiviljad on näiteks suurepärane viis maksa puhastamiseks:

  • Kõik lehtköögiviljad (salat, spinat)
  • Juurviljad (porgand, seller, peet...).
  • Kapsad (lillkapsas, lehtkapsas, brokoli, kapsas - isegi kääritatud).
  • Sibul (küüslauk, sibul, porrulauk)
  • Artišokid

Võilille- ja nõgese lehed, rosmariin ja tüümian, kurkum, nopal, lina- ja chia-seemned, chlorella ja paljud teised on samuti suurepärased maksa puhastamiseks.

Maksa on Piimaohakas

Tõenäoliselt kõige tuntuim ravimtaim maksa puhastamiseks on piimohakas marihuaana. See on graatsiline taim, mis kasvab kuni kahe meetri kõrguseks ja näeb välja nagu, noh, ohakas. Selle õie rahvapärane nimetus on "Kristuse kroon" või "Maarja ohakas". Meie esivanemad kasutasid seda rohtu, et püüda lahendada kõhuõõneprobleeme. Nad kasutasid seda likööride ja tinktuuride valmistamiseks, et leevendada maksa. Ja veel varem, antiikajal, uskusid inimesed, et see kaitseb neid isegi madu hammustuste eest.

Teaduslike tõendite kohaselt kaitseb piimohakas marihuaana maksarakke kahjulike toksiinide eest ja aitab neid taastada. Tänu meid ümbritsevale keemiale, rämpstoidule, saastunud õhule jne. on maksarakud ummistunud lõhustumata orgaaniliste ainetega, mis piiravad rakusisest ringlust. See vähendab seejärel rakkude veesisaldust, mis on ainevahetuse jaoks väga oluline. Rakkude veesisalduse vähenemisele järgneb problemaatiline ainevahetus kogu organismis, mis paneb kogu keha stressi. Piimaohakas sisaldab aineid, mis toetavad maksaensüümide aktiivsust ja aitavad seega kaitsta maksarakke nende toksiinide eest.

Piimaohaka oluline koostisosa on flavonolignaan silümariin. See on kõige rohkem kontsentreeritud seemnetes, vähem lehtedes või juurest. Tänapäeva lääne meditsiinis peetakse piimanõgesid antioksüdantideks, mille toime aitab kaasa normaalsele seedimisele ja maksa puhastamisele. Samuti aitab see kaasa normaalse veresuhkru taseme säilitamisele. See toetab normaalset maksafunktsiooni. Samuti mõjutab see südame normaalset toimimist. Lisaks toetab see ka organismi loomulikku kaitset ja üldist vastupanuvõimet.

Detoksikatsioon MycoMedicapoolt

MycoMedica ja tema sõsarmarki YaoMedica on valmistanud 3 spetsiifilist toodet kevadiseks detoksikatsiooniks.
MycoDetox - elutähtsate seente Reishi ja vetikate Spirulina ja Chlorella kombinatsioon. See detoksifitseerib organismi ja toetab selle loomulikku kaitset. See segu põhineb traditsioonilise Hiina meditsiini retseptil Ling Zhi Dan Shui Jie Mao San.
Piimaohakas - selle segu valmistamiseks on kasutatud ohaka ekstrakti kontsentratsiooniga 80% silümariini, mis on optimaalne kontsentratsioon maksaprobleemide puhul, samuti 30% seeneekstrakti Reishi ja võilillejuure ekstrakti, mis täiendab segu.
Maksa detoksikatsioon - selle tinktuuri aluseks on Hiina ravimtaimed ehk yao. Maksa detoksikatsiooni tinktuur põhineb traditsioonilise Hiina meditsiini retseptil Huang Fu Gui Tang.

Üsna lihtsalt, kevad on tulemas ja koos sellega ka see ilus hetk, kui lasete oma maksal vähemalt paar päeva puhata. Ta maksab teile selle tagasi - tervise ja meelerahuga. Ja millal meeldib kehale olla terve ja terve rohkem kui kevadel?