Valige riik, kuhu soovite, et kaup toimetatakse. Me kohandame saidi vastavalt, et saaksite valida saatmise ja tellimuse eest tasuda.

Seened

Ladina: Pleurotus ostreatus

Tšehhi: Oyster seen

Hiina: Ping Gu 平菇

jaapani: Hiratake

Thevitalseen Ouster seen on tuntud kui toit, kuid ka kui ravim. Seene kasutamist on mainitud Hiina suurimas herbaariumis Shen Nong Ben Cao Jing. Seda on kunstlikult kasvatatud alates 199. aastast pKr. Seda on mainitud ka Sungi dünastia (960-1279) aegses luuletuses. Selles nimetatakse seda "lilletaeva seeneks".

Ta kasvab parasvöötme kliimas surnud ja elavatel puudel või kändudel või okstel, mida ta kahjustab valge mädanikuga. Viljad kasvavad kobaratena ja ilmuvad sügisest kevadeni. Ta meenutab oma kuju ja värvuse poolest austrit. Müts on pikliku kujuga ja umbes 5-35 sentimeetri läbimõõduga. Alguses on ta lame ja kumerub järk-järgult. See on köögis väga populaarne ja tänu kaubanduslikule kasvatamisele on ta saadaval aastaringselt.

Euroopas võeti ta loodusteadustikku alles 1775. aastal tänu Taani loodusteadlasele Joseph Freifer von Jacquinile. Ta andis seenele nime Agaricus ostreatus. Oma praeguse nime sai ta 1871. aastal saksa mükoloog Paul Kummeri poolt.

Traditsioonilise hiina meditsiini järgi on ta järgmine

Loodus: kergelt soe

Maitse: magus

Tropism: Maksa, põrn, kõht

Peamised mõjud vastavalt traditsioonilisele hiina meditsiinile:

Millal me kasutame elutervise seeni tervise säilitamiseks või parandamiseks?

1) Täiendab põrna ja eemaldab niiskust

2) ainevahetusprobleemid

3) Aneemia

Märkus:

TCMis võib aneemiat tõlkida kui "vere tühjust". See mõjutab kõige sagedamini maksa, põrna ja südant. Seened soodustavad oma troopilisuse ja sooja olemuse tõttu vere teket.

4) Immuunsuse toetamine

Märkused:

Seen kõrvaldab osaliselt tuuletõbe, kuid sobib pigem reumaatilise artriidi ja reuma puhul. Coriolus ja Gui Zhi Tangi segu sobivad tuulehaiguse puhul.

5) Kasvajavastane toime

6) Nahaprobleemid

7) Artroosid

8) Veenilaiendid

Märkus:

Põrn vastutab vere hoidmise eest veresoontes. Seda teevad pisikesed lihased piki veresooni. Põrn kontrollib lihaseid ja kui selle Qi on tugev, voolab veri veresoontes ja ei voola välja.

9) See tõrjub välja parasiite

10) Põletikuvastane toime

11) Soodustab haavade paranemist

12) Toetab vaktsineerimisi

13) Antioksüdant

14) Kõhukinnisus

Harvemini kasutatakse Hawthorni kliinilises praktikas:

Mida meeles pidada:

Hawthorn tugevdab Qi-d, verd ja veresooni, lõdvestab kõõluseid ja soodustab paranemist. See on suurepärane külma ja niiskuse krooniliste haiguste puhul.